Instrukcja Życia — Na lekko.O projekcie
← Wróć do wszystkich instrukcji
Pieniądze i zakupy

Jak porównać ceny za kilogram lub litr?

Porównasz opakowania o różnych rozmiarach.

  1. Odczytaj ilość

    Sprawdź masę lub objętość produktu i cenę opakowania.

  2. Sprowadź do jednej jednostki

    Podziel cenę przez ilość w kilogramach albo litrach. 6 zł za 0,5 kg to 12 zł/kg.

  3. Porównaj podobne produkty

    Uwzględnij skład, potrzebną ilość i to, czy wykorzystasz większe opakowanie.

Na etykiecie sklepowej często jest już podana cena jednostkowa — sprawdź, do jakiej jednostki się odnosi.

Dokumentacja i dalsza lektura: UOKiK — informacje dla kupujących ↗